Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

[Rady, ako lietať so športovou batožinou – 2. časť]
18.05.2015
Rady, ako lietať so športovou batožinou – 2 ...
7973 prečítaní
[Rady, ako lietať so športovou batožinou – 1. časť]
20.04.2015
Rady, ako lietať so športovou batožinou – 1 ...
18463 prečítaní
Atrakcie v Hongkongu
Pridané dňa: | 8212 prečítaní
Atrakcie v Sydney
Pridané dňa: | 8171 prečítaní
Atrakcie v Kodani
Pridané dňa: | 9053 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Z Budapešti do Tokia aktuálne iba od parádnych 539 € spiatočne!]
24.11.2023
Z Budapešti do Tokia aktuálne iba od parádnych 539 € spiatočne!

Ak vás láka Japonsko, teraz je tá správna chvíľa na nákup leteniek do tejto unikátnej krajiny. A kde inde začať, ak nie priamo v Tokiu? Toto jedinečné mesto spája v sebe tradičnú kultúru a moderné technológie. Niektoré jeho časti pôsobia ako z budúcnosti, iné sú poskladané z drevených domčekov so žiariacimi lampášmi. Teraz to všetko môžete zažiť na vlastnej koži s letenkami do Tokia od 539 € z neďalekej Budapešti.

viac
[Do tureckej Antalye priamo z Bratislavy na krídlach Pegasus Airlines]
16.11.2023
Do tureckej Antalye priamo z Bratislavy na krídlach Pegasus Airlines

Nové letecké spojenie do známej dovolenkovej destinácie otvára od mája 2024 turecká letecká spoločnosť Pegasus Airlines. Priamu linku z Bratislavy do Antalye bude tento lowcostový dopravca prevádzkovať 2x týždenne, vždy v stredu a v sobotu. Vybrať sa tak do tejto časti Turecka budete môcť poľahky, či už na výlet, alebo na dlhšiu dovolenku.

viac
[Autobusom na viedenské letisko už aj z východu Slovenska]
09.11.2023
Autobusom na viedenské letisko už aj z východu Slovenska

Známy autobusový dopravca Slovak Lines prichádza v spolupráci s LeviTour a CK DAKA so skvelou novinkou. Na viedenské letisko Schwechat sa teraz vďaka novým spojeniam pohodlne dostanete z rôznych kútov Slovenska.

viac
[Letenkový výpredaj airBaltic: pobaltské a severské destinácie už od 69 €!]
02.11.2023
Letenkový výpredaj airBaltic: pobaltské a severské destinácie už od 69 €!

AirBaltic patria vo východnej Európe medzi najlepšie letecké spoločnosti a pochváliť sa tiež môžu ocenením za najmenej meškajúce aerolinky na svete. Ešte pred pandémiou priniesli na trh zaujímavé novinky, ako napríklad lepšie rozmery príručnej batožiny. Aktuálne prichádzajú s výpredajom leteniek z Viedne do Rigy, Helsínk, Tallinu, Vilniusu a ďalších severských destinácií.

viac
[Na filipínsky ostrov Cebu teraz z Viedne od skvelých 699 € spiatočne]
27.10.2023
Na filipínsky ostrov Cebu teraz z Viedne od skvelých 699 € spiatočne

Kúpanie v tyrkysovej lagúne s vodopádom, pozorovanie západu slnka z výšin či plávanie s veľrybím žralokom? Áno, aj takto úžasne môže vyzerať dovolenka na ostrove Cebu, ktorý je navyše skvelým východiskovým bodom pre spoznávanie Filipín. Teraz aj s komfortnou leteckou dopravou rovno z našich končín.

viac

Atrakcie v Dubaji

sae-_126_.jpg

Dá sa povedať, že Dubaj je už atrakciou sám o sebe. Toto exotické miesto vám ponúka možností, kde a ako stráviť voľné chvíle pri jeho návšteve.

 BURJ AL ARAB – VEŽA ARABOV

Veža Arabov je asi najznámejšou atrakciou a zároveň ikonou Dubaja. Veď kto by nepoznal tento hotel v tvare plachetnice? Ide o sedemhviezdičkový superluxusný hotel, ktorý stojí na umelo vytvorenom ostrove a od pevniny je vzdialený 280 metrov. Kto má záujem prežiť rozprávku Tisíc a jednej noci na „vlastnej koži“, vďaka tomuto hotelu má jedinečnú príležitosť. Jeho výška dosahuje úctyhodných 322 metrov a práve tá mu vyslúžila prvenstvo vo svete. Základy hotela siahajú do štyridsaťpäť metrovej hĺbky pod morské dno. Ak by sme sa o tom hoteli chceli vyjadriť v číslach, tak by sme mohli povedať: 60 poschodí, 18 výťahov, 202 izieb a cena stavby tohto hotela (bol postavený v období rokov 1994 - 1999) 650 miliónov dolárov. V samotnom hoteli sa nachádza niekoľko luxusných reštaurácií, tenis si môžete zahrať na streche hotela, kde sa takisto nachádza pristávacia dráha pre vrtuľník, pre prípad, že by ste doleteli súkromným vrtuľníkom. winkPokiaľ chcete tento hotel navštíviť, pripravte si okrem poriadneho „balíka peňazí“ aj vhodné oblečenie a nezabúdajte, že rezerváciu je potrebné vykonať dopredu. Pokiaľ sa vám skutočne zachcelo zažiť arabskú rozprávku, tak kliknite sem.

 

HOTEL ATLANTIS

Tento hotel je asi druhým najzaujímavejším hotelom v Dubaji. Vznikol na základe námetu legendy o bájnej Atlantíde, prvky tejto legendy sa odrážajú v obrovskom akváriu, v ktorom možno obdivovať podmorský svet, ale aj samotné ruiny Atlantídy. Polohou tiež pripomína Burj Al Arab, nachádza sa totiž na umelom ostrove – Palme, čiže nie na pevnine. Viac sa o tomto hoteli dozviete tu.  

DEIRA GOLD SOUQ

Ak chcete zažiť skutočnú dubajskú atmosféru, navštívte toto svetoznáme trhovisko. Prejdite sa drevenými arkádami a odrazu sa ocitnete v obklopení zlata, šperkov, indických a arabských vzorov. Viac čítajte tu.

 

ŠTVRŤ BASTAKIYA

Je to stará štvrť, ktorá vám prináša ako na dlani tradičnú arabskú architektúru a túlať sa tu môžete spleťou krásnych uličiek. Viac informácií tu.

 

BURDŽ CHALÍFA – BURDŽ KALIF

Burdž Kalif je najvyššia budova na svete, meria 828 metrov a bola otvorená 4. januára 2010. Stavať sa začal v roku 2004.Milovníci výšok si tak isto prídu na svoje. Nachádza sa tu najvyššie položený vonkajší bazén (na 78 poschodí), reštaurácia, mešita, fontána, 57 výťahov, 8 eskalátorov, 1044 apartmánov, 162 poschodí, kancelárie a hotel módneho mága Gioria Armaniho. Nádherný pohľad sa vám naskytne z vyhliadkovej plošiny na 124 poschodí. Hlavným architektom tejto stavby bola firma Skidmore, Owings and Merril zo Chicaga a hlavným projektantom bol Emaar Properties. Samotný vrchol budovy by mali využívať telekomunikácie.

 

DUBAI CREEK (KHOR DUBAJ)

Ide o hlavný dubajský bulvár, ktorý sa nachádza na morskom pobreží a jeho dĺžka je niekoľko kilometrov a vedie až do samotného centra Dubaja. Počas prechádzok týmto bulvárom vás isto zaujmú stavby ako Deira Twin Towers, veža Dubai Creek, Národná banka, či budova, ktorá slúži ako sídlo obchodnej komory.  Práve tento bulvár rozdeľuje mesto na dve časti – Deiru a Bur Dubaj. Nachádza sa tu aj menší prístav Port Saeed, a váš obdivný pohľad isto získajú aj starobylé lode Dhou, ktoré sa vyznačujú osobitnými drevenými štítmi. Pre viac informácií kliknite sem.

 

EMIRATES TOWER – VEŽE EMIRÁTOV

Veže emirátov sú v podstate komplex, ktorý pozostáva z hotelu a z kancelárií. Hotel patrí k veľmi luxusným a ponúka komfortné ubytovanie pre cestujúcich manažérov. Táto stavba je neprehliadnuteľná aj vďaka svoje výške – 350 metrov. Patrí k najvyšším budovám na Blízkom východe aj v Európe.

 

EMIRATES MALL

Emirates Mall je obchodné centrum, ktorého súčasťou je zastrešená zjazdovka – SKI DUBAI ALPINE. Toto jedinečné miesto vám zabezpečí, že ste v podstate jednou nohou na púšti a druhou na snehuJ Súčasťou komplexu je aj hotel Kempinski Hotel Mall of The Emirates. Viac o SKI Dubai čítajte aj v našich blogoch a na priamo na stránke www.skidubai.com

 

DUBAI MALL 

Ide o najväčšie obchodné a zábavné centru na svete, ktoré ľahko nájdete, nachádza sa totiž v blízkosti Burj Dubai. Tí, čo milujú nákupy si tu isto prídu na svoje – nachádza sa tu 1200 obchodov. Súčasťou komplexu sú kiná, dubajské akvárium, Discover Centre, tematický park Sega Republic s horskou dráhou, let v akrobatickom lietadle a mnoho ďalších lákavých atrakcií. Viac o tomto centre čítajte tu.

 

DUBAI WORLD TRADE CENTRE

Dubajské svetové obchodné centrum má 39 poschodí. Je sídlom veľkých svetových korporácií, v jeho blízkosti nájdete konferenčné centrum a sedem výstavných hál. V týchto halách sa konajú medzinárodné obchodné veľtrhy. Z vyhliadkovej plošiny je nádherný výhľad na mesto. Takže dubajské svetové obchodné centrum isto stojí za to, aby ste ho neobišli bez povšimnutia. Pre viac informácií kliknite sem.

 

WILD WADI WATERPARK

Tento vodný park patrí k najmodernejším parkom svojho druhu vo svete. Pokiaľ chcete zažiť skutočný adrenalín, odporúčame ho navštíviť. Čaká tu na vás 24 vodných dráh, pričom 16 z nich je prepojených navzájom vrátane Jumeirah Sceirah – čo je najvyšší a najrýchlejší tobogan, jeho dĺžka je 33 metrov a výška je 170 metrov. Pokiaľ sa odvážite naň „nasadnúť“, môžete zažiť skutočnú „jazdu“ obrovskou rýchlosťou. Ozajstným zážitkom budú isto aj umelé vlny – flowriders, ktorých výška dosahuje až troch metrov a užijú si ich hlavne surfisti, prípadne Summit Surge - ktorý využíva silu vodných trysiek, ktorých sila vytlačí naraz až 4 ľudí. Park je otvorený od roku 1999. Viac o vodnom parku čítajte tu.

 

WONDERLAND

Wonderland alebo Krajina zázrakov je zábavný park, ktorý sa rozkladá na ploche 18 hektárov a naraz sa tu môže zabávať až 8000 ľudí. Taktiež tu môžete využiť rôzne vodné atrakcie, ale aj rôzne kolotoče a iné pozemné atrakcie. Čo sa vody týka, tak sú tu rôzne tobogany, kopcovité surfy, vodné mlyn, vodné kino a pod. Viac informácií nájdete priamo na stránke Wonderlandu.

 

AL MAMZAR BEACH PARK

Ide o krásny park, kde si môžete naozaj dosýta užívať zelene, v bezprostrednej blízkosti sa nachádza aj pláž, na ktorej si možno zahrať velejbal a pod. Určite jedno veľmi príjemné miesto na oddych a relax.

 

MAGIC PLANET

Tento zábavný komplex sa nachádza v nákupnom stredisku Deira City Centre. Je to miesto, kde sa vyšantia deti bez rozdielu veku. Viac informácií získate tu.

 

DUBAJSKÉ ZOO

ZOO nájdete v Juheirahu a určite sa tu nebudú nudiť ani dospelí. Máte tu jedinečnú možnosť vidieť vzácne druhy arabských zvierat, akým je napríklad arabský vlk či gordonská divá mačka. V areáli sa nachádza aj múzeum, ktoré opisuje život v Dubaji v minulosti, jeho súčasťou sú rôzne zbrane a historické predmety.

DUBAJ A GOLF

Čo by to bolo za luxusné mesto bez golfu... Samozrejme, že v Dubaji nájdete golfové ihriská, jedno z nich sa nachádza na okraji Dubaja a nazýva sa Emirates Golf Club. Dráha tohto klubu bola zvolená za svetovú jednotku v európskej PGA Tour, jej prvenstvo jej udelili hráči, ktorí sa zúčastnili Desert Classic v Dubaji. Hlavná dráha meria 7 100 yardov a nachádza sa nej 18 jamiek. Obťažnosť dráhy zvyšuje zakomponovanie šiestich jazier na jej plochu a zároveň robí toto miesto efektívnejším aj po vizuálnej stránke.

 

PLÁŽE

V Dubaji si môžete relax užívať na dlhých piesočných plážach so svetlým pieskom. Nájdete tu pláže verejné aj súkromné. Hotely, ktoré stoja priamo v meste zväčša zabezpečujú kyvadlovú dopravu na upravené pláže.

 

UDALOSTI V DUBAJI

 

DUBAI SHOPPING FESTIVAL – tento nákupný festival je veľmi obľúbeným vo svete. V čase od decembra do februára sa obchodné centrá snažia získať čo najviac zákazníkov práve pre seba. Súčasťou tohto konkurenčného boja je zábava pre deti, ohňostroje a rôzne akcie.

 

DUBAI SUMMER SURPRISE – ide o akýsi turistický festival, ktorý sa koná v mesiacoch jún, júl, august. V tomto čase sú zlacnené hotely, ukážky tradičnej kultúry, varenia či umenia.

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Dubaja:

FOTOGALÉRIA


Špeciálna ponuka

Kam Odkiaľ Cesta Spoločnosť Konečná cena s taxami
Dubai Budapešť [jednosmerná letenka] Wizz Air 177,-  Výber dátumov
Dubai Viedeň [obojsmerná letenka] Wizz Air 199,-  Výber dátumov
Ceny sú konečné, zahŕňajú letenku, taxy a poplatok za vystavenie.

« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent