Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Múzeá v Hongkongu
Pridané dňa: | 4253 prečítaní
Múzeá a galérie v Kodani
Pridané dňa: | 7949 prečítaní
Múzeá a galérie v Helsinkách
Pridané dňa: | 6404 prečítaní
Múzeá a galérie v Osle
Pridané dňa: | 6592 prečítaní
Múzeá a galérie v Štokholme
Pridané dňa: | 8461 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Z Budapešti do Tokia aktuálne iba od parádnych 539 € spiatočne!]
24.11.2023
Z Budapešti do Tokia aktuálne iba od parádnych 539 € spiatočne!

Ak vás láka Japonsko, teraz je tá správna chvíľa na nákup leteniek do tejto unikátnej krajiny. A kde inde začať, ak nie priamo v Tokiu? Toto jedinečné mesto spája v sebe tradičnú kultúru a moderné technológie. Niektoré jeho časti pôsobia ako z budúcnosti, iné sú poskladané z drevených domčekov so žiariacimi lampášmi. Teraz to všetko môžete zažiť na vlastnej koži s letenkami do Tokia od 539 € z neďalekej Budapešti.

viac
[Do tureckej Antalye priamo z Bratislavy na krídlach Pegasus Airlines]
16.11.2023
Do tureckej Antalye priamo z Bratislavy na krídlach Pegasus Airlines

Nové letecké spojenie do známej dovolenkovej destinácie otvára od mája 2024 turecká letecká spoločnosť Pegasus Airlines. Priamu linku z Bratislavy do Antalye bude tento lowcostový dopravca prevádzkovať 2x týždenne, vždy v stredu a v sobotu. Vybrať sa tak do tejto časti Turecka budete môcť poľahky, či už na výlet, alebo na dlhšiu dovolenku.

viac
[Autobusom na viedenské letisko už aj z východu Slovenska]
09.11.2023
Autobusom na viedenské letisko už aj z východu Slovenska

Známy autobusový dopravca Slovak Lines prichádza v spolupráci s LeviTour a CK DAKA so skvelou novinkou. Na viedenské letisko Schwechat sa teraz vďaka novým spojeniam pohodlne dostanete z rôznych kútov Slovenska.

viac
[Letenkový výpredaj airBaltic: pobaltské a severské destinácie už od 69 €!]
02.11.2023
Letenkový výpredaj airBaltic: pobaltské a severské destinácie už od 69 €!

AirBaltic patria vo východnej Európe medzi najlepšie letecké spoločnosti a pochváliť sa tiež môžu ocenením za najmenej meškajúce aerolinky na svete. Ešte pred pandémiou priniesli na trh zaujímavé novinky, ako napríklad lepšie rozmery príručnej batožiny. Aktuálne prichádzajú s výpredajom leteniek z Viedne do Rigy, Helsínk, Tallinu, Vilniusu a ďalších severských destinácií.

viac
[Na filipínsky ostrov Cebu teraz z Viedne od skvelých 699 € spiatočne]
27.10.2023
Na filipínsky ostrov Cebu teraz z Viedne od skvelých 699 € spiatočne

Kúpanie v tyrkysovej lagúne s vodopádom, pozorovanie západu slnka z výšin či plávanie s veľrybím žralokom? Áno, aj takto úžasne môže vyzerať dovolenka na ostrove Cebu, ktorý je navyše skvelým východiskovým bodom pre spoznávanie Filipín. Teraz aj s komfortnou leteckou dopravou rovno z našich končín.

viac

Múzeá v Dubaji

MÚZEUM DUBAJ
MÚZEUM DUBAJ

V Dubaji máte možnosť navštíviť aj niekoľko múzeí. Tieto vám priblížia život v samotnom meste, a tiež veľa z jeho histórie i súčasnosti.

MÚZEUM DUBAJ

Toto múzeum je asi najznámejším múzeom v Dubaji a v celých Spojených arabských emirátoch. Nájdete ho v prístave Al-Fahidi, v budove, ktorá bola postavená v roku 1787. Táto budova je zároveň najstaršou budovou v Dubaji. Toto múzeum založil v máji v roku 1971 šekj Rashid bin Saeed Al Maktoum. Možno tu obdivovať skutočne rozsiahle zbierky exponátov. Niektorých možno zaujmú archeologické nálezy z doby bronzovej, iných zase predmety a dokumenty z obdobia pred objavením ložísk ropy, no a pozrieť si tu môžete aj artefakty z obchodovania Dubaja s africkými a ázijskými krajinami. Keby sme chceli niektoré vystavované predmety špecifikovať, tak tu možno vidičť plachetnice, nože – kindžaly, tradičné zbrane, odev či náradie. Múzeum má aj podzemnú časť, kde možno vidieť antické trhovisko, školu koránu, tradičnú domácnosť, rybársku miestnosť, či časť, kde sa viac dozviete o love perál. Výstavy sú interaktívne, multimediálne a k dispozícii je anglický výklad. Tí, čo si chcú doniesť z Dubaja nejaké suveníry, môžu si ich zakúpiť priamo v Múzeu Dubaj.

 

MÚZEUM VZDELÁVANIA

Koho zaujíma všetko okolo vzdelávania a školstva v tejto krajine, nemal by obísť túto budovu. Možno netradičná, ale vskutku zaujímavá – aj takto by sme mohli slovami vystihnúť túto „expozíciu“. Ide v podstate o budovu prvej dubajskej školy. Táto budova prešla rekonštrukciou, pri ktorej sa zachovali pôvodné materiály, ako vápenec, lastúry, koraly, kameň a santalové drevo.

 

DYNAMICKÉ MÚZEUM DUBAJ

 

Dynamické múzeum je v podstate akousi „dedinou“ kultúry. Ide o miesto, kde sa sústreďujú umelecké stánky, kde vás svoje umenie predvedú hrnčiari a tkáči. Najnovšie by do nej mala pribudnúť aj budova – múzeum – stredovekého umenia, ktoré navrhli Holanďania. Táto stavba je navrhnutá v duchu futurizmu a isto vás zaujme.  Viac o tomto projekte čítajte tu.

 

Okrem uvedených v Dubaji sídli ešte spomínané Múzeum dubajského rybolovu a námorníckych tradícií, ktoré nájdete v Bait Al Wakeel.

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Dubaja:


Špeciálna ponuka

Kam Odkiaľ Cesta Spoločnosť Konečná cena s taxami
Dubai Budapešť [jednosmerná letenka] Wizz Air 177,-  Výber dátumov
Dubai Viedeň [obojsmerná letenka] Wizz Air 199,-  Výber dátumov
Ceny sú konečné, zahŕňajú letenku, taxy a poplatok za vystavenie.

« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent