Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Archív správ

Aktuality

[Sú turbulencie nebezpečné a čo ich vlastne spôsobuje?]
06.07.2020
Sú turbulencie nebezpečné a čo ich vlastne spôsobuje?

Lietanie patrí k najbezpečnejším spôsobom cestovania. Niektorým ľuďom však lietanie znepríjemňuje strach, a to najmä z turbulencií, preto si o nich v dnešnom článku povieme viac - ako vznikajú a či sú pre cestujúcich nebezpečné. Podrobnosti vám prezradí pilot leteckej spoločnosti British Airways, Steve Allright, ktorý počas svojej kariéry zažil už mnoho turbulencií.

viac
[Stiahnite si našu novú aplikáciu Pelipecky!]
18.06.2020
Stiahnite si našu novú aplikáciu Pelipecky!

Po mesiacoch dlhého vývoja, vylepšovania a testovania je konečne tu - úplne nová aplikácia Pelipecky! Priatelí sa s vaším iPhonom i Androidom, spája to najlepšie, čo v Pelikáne máme a pridáva i niekoľko noviniek. Vyskúšajte ju aj vy!

viac
[Cestovanie a koronavírus: Čo na to európske nízkonákladovky?]
26.03.2020
Cestovanie a koronavírus: Čo na to európske nízkonákladovky?

Zmeny a obmedzenia neobišli ani európske nízkonákladové letecké spoločnosti.

viac
[Emirates ruší lety z Viedne]
23.03.2020
Emirates ruší lety z Viedne

Dubajská letecká spoločnosť ruší lety až do konca júna 2020.

viac
[Obmedzenia hlási už aj viedenský Schwechat]
19.03.2020
Obmedzenia hlási už aj viedenský Schwechat

Po vzoroch viacerých letísk aj viedenské letisko vstupuje do núdzového režimu.

viac

Pamiatky v Dubaji

sae-_13_.jpg

V Dubaji síce nenájdete toľko pamiatok ako napr. v Londýne či Ríme, ale takisto sa tu nachádzajú miesta a budovy, ktoré sú svedectvom o histórii tohto mesta.

MEŠITA JUMEIRAH

Mešita Jumeirah je veľká, monumentálna stavba, na ktorú sa vám naskytne veľmi zaujímavý pohľad najmä v nočných hodinách. Prehliadka mešity je možná len so sprievodcom. Pokiaľ sa rozhodnete toto posvätné miesto navštíviť, nezabúdajte na vhodné oblečenie a najmä si jeho prehliadku rezervovať dopredu. Túto mešitu nájdete v blízkosti vládcovského súdu na dubajskej strane zálivu Greek. V roku 1998 bola zrekonštruovaná. Toto posvätné miesto aj dnes slúži ako modlitebňa a jej vonkajší vzhľad je dôležitým orientačným bodom, už na prvý pohľad vás zaujme svojiím vzhľadom. Viac informácií nájdete tu.

 

BURJ NAHAR

Burj Nahar je veža s hodinami, ktorá prešla rekonštrukciou a sú dominantnou stavbou v starom meste. Nájdete ju v záhradách Deiry a určite nadobudnete pocit, že ste ju už videli. Je to spôsobené tým, že sa perfektne vyníma na fotografiách, a preto je častým objektom milovníkov fotenia.

 

DOM ŠEJKA SAIDA

Dom šejka Saida, ktorého historické korene siahajú do posledných rokov 19. stor.sa nachádza v blízkosti mora. Táto nezvyčajná poloha mala praktickú úlohu – vládca mohol z pohodlia svojich balkónov sledovať pohyb lodí. Práve tento dom aj v súčasnosti mapuje regionálnu architektúru. V štýle tejto architektúry sú postavené najmú  veterné veže a izby, ktoré obkolesujú centrálne nádvorie. Viac sa o tomto dome dozviete tu.

 

BAIT AL WAKEEL

Ide o prvú úradnú budovu, ktorú nechal v roku 1934 postaviť šejk Rašid. Túto budovu nájdete v zálive Greek a prešla komplexnou rekonštrukciou. V súčasnosti sa tu nachádza Múzeum dubajského rybolovu a námorníckych tradícií. Niečo viac sa dozviete tu.

 

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

 

Vyberte si lacné letenky do Dubaja:


FOTOGALÉRIA


Špeciálna ponuka

Kam Odkiaľ Cesta Spoločnosť Konečná cena s taxami
Dubai Budapešť [obojsmerná letenka] Wizz Air 125,-  Výber dátumov
Dubai Katovice [jednosmerná letenka] Wizz Air 132,-  Výber dátumov
Ceny sú konečné, zahŕňajú letenku, taxy a poplatok za vystavenie.

« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent